Nożyczki poszły w ruch - największa inwestycja w historii powiatu zakończona - najnowocześniejszy w województwie Szpitalny Oddział Ratunkowy oficjalnie otwarty! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- To czyny, nie słowa, świadczą o zaufaniu mieszkańców. Trzy i pół roku temu znalazła się grupa ludzi, która mi zaufała. Powiedziałem, że po swojej kadencji pozostawię szpital na miarę XXI wieku. Dzisiaj ta pierwsza część projektu się ziściła – mówił w piątek starosta Leszek Bajon, tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi w nowo wybudowanym, supernowoczesnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli także m.in.: posłanka Krystyna Sibińska, członek zarządu województwa Marcin Jabłoński oraz wicewojewoda Wojciech Perczak.

Nowy SOR może się pochwalić najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, z dwiema salami operacyjnymi włącznie. Jest tu także dwustanowiskowy podjazd dla zespołów ratunkowych, który spełnia wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej.

Słubicki SOR to najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Warto dodać, że stanowić będzie on także idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec – ci, na potrzeby swoich pacjentów, będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które w ramach tego samego projektu powstało przy ul. Rzepińskiej.

To największa inwestycja w historii powiatu: pochłonęła około 23 miliony zł, z czego 8,5 mln to środki unijne i z Ministerstwa Zdrowia.

Budowę rozpoczęto w marcu 2020 roku, jednak ze względu na pandemię prace przerwano. Wznowiono je trzy miesiące później, by dziś podziwiać efekt końcowy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

______________________

Projekt „Poprawa jakości i dostępności udzielanych świadczeń zdrowotnych w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o. o transgranicznym oddziaływaniu”, dofinansowany został w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

 

290640933 5966678036682464 5258935047336294851 n

Udostępnij