Nożyczki poszły w ruch - największa inwestycja w historii powiatu zakończona - najnowocześniejszy w województwie Szpitalny Oddział Ratunkowy oficjalnie otwarty! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To czyny, nie słowa, świadczą o zaufaniu mieszkańców. Trzy i pół roku temu znalazła się grupa ludzi, która mi zaufała. Powiedziałem, że po swojej kadencji pozostawię szpital na miarę XXI wieku. Dzisiaj ta pierwsza część projektu się ziściła – mówił w piątek starosta Leszek Bajon, tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi w nowo wybudowanym, supernowoczesnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli także m.in.: posłanka Krystyna Sibińska, członek zarządu województwa Marcin Jabłoński oraz wicewojewoda Wojciech Perczak.

Nowy SOR może się pochwalić najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, z dwiema salami operacyjnymi włącznie. Jest tu także dwustanowiskowy podjazd dla zespołów ratunkowych, który spełnia wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej.

Słubicki SOR to najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Warto dodać, że stanowić będzie on także idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec – ci, na potrzeby swoich pacjentów, będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które w ramach tego samego projektu powstało przy ul. Rzepińskiej.

To największa inwestycja w historii powiatu: pochłonęła około 23 miliony zł, z czego 8,5 mln to środki unijne i z Ministerstwa Zdrowia.

Budowę rozpoczęto w marcu 2020 roku, jednak ze względu na pandemię prace przerwano. Wznowiono je trzy miesiące później, by dziś podziwiać efekt końcowy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

______________________

Projekt „Poprawa jakości i dostępności udzielanych świadczeń zdrowotnych w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o. o transgranicznym oddziaływaniu”, dofinansowany został w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

 

290640933 5966678036682464 5258935047336294851 n

Share