Maria Jaworska pierwszą tegoroczną laureatką nagrody starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ponad czterdzieści lat pracy z dziećmi i młodzieżą sprawiło, że zdobyła wśród swoich podopiecznych sympatię i szacunek. Przez niemal połowę swej kariery zawodowej pełniła funkcję dyrektora bądź wicedyrektora szkoły. Pod jej kierunkiem uczniowie uzyskiwali coraz lepsze wyniki maturalne, osiągali sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana – wystarczy wspomnieć o Nagrodzie Kuratora Oświaty, Medalu Zasłużonych dla Województwa Gorzowskiego czy Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Obecnie radna wojewódzka, przewodniczy pracom Komisji Kultury Edukacji Sportu i Turystyki w sejmiku. Jest aktywnym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego. Przez 43 lata służby instruktorskiej pełniła wiele funkcji w Hufcu Słubice i Chorągwi Ziemi Lubuskiej.

Dyrektorka Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach Maria Jaworska, bo o niej mowa, odebrała dziś z rąk starosty Leszka Bajona medal „Człowiek w służbie powiatu”. Stało się to podczas uroczystości, zorganizowanej na cześć pani Marii, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Laudację odczytał wicestarosta Robert Włodek, gratulacje laureatce złożyli także: członek zarządu województwa Marcin Jabłoński oraz Kazimiera Jakubowska, szefowa Powiatowej Rady Kobiet, która zgłosiła panią Marię do nagrody starosty.

Dziękujemy za wszystko i życzymy samych wspaniałości na dalszej drodze!

Udostępnij