Busy, na które powiat słubicki uzyskał dofinansowanie, trafiły do trzech instytucji - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Cieszy mnie, że powiat słubicki stawia w tak dużym stopniu na politykę prospołeczną - mówił dziś Andrzej Gonia, dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON-u, podczas przekazania trzech busów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wygoda i nowoczesność

Przypomnijmy: dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do "Programu wyrównywania różnic między regionami III” udało się pozyskać dofinansowanie na zakup mikrobusu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie w gminie Cybinka, w wysokości 60 386,53 zł. 
Podobne pojazdy trafiły także do uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy oraz do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie (w tych dwóch przypadkach kwota dofinansowania ze środków PFRON to 69 012,53 zł).
- Pojazdy są wygodne i nowoczesne. Bardzo dobrze będzie się nimi jeździło - oceniali uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia. - Wyglądają na bezpieczne. I na pewno są bardzo szybkie! - śmiali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie.

Starosta: to nie koniec starań

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość pozyskania takiego dofinansowania, zrobiliśmy rozeznanie po jednostkach realizujących pomoc społeczną w naszym powiecie. Jego efektem są te właśnie trzy pojazdy przystosowane dla osób niepełnosprawnych dla trzech insytucji - mówił dziś, podczas ich uroczystego przekazania, starosta Marcin Jabłoński. Starosta podkreśla, że to nie koniec starania się o środki z PFRON-u.
- A my, w miarę naszych możliwości, będziemy robić wszystko, by powiatowi słubickiemu udało się je pozyskać - dodał szef lubuskiego PFRON-u.
Starosta podziękował dyrektorowi za sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z przyznaniem dofinansowania. 
Po przekazaniu pojazdów przyszedł czas na podpisanie porozumienia o współpracy powiatu słubickiego z Lubuskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej zdjęć z uroczystego przekazania pojazdów znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij