Busy, na które powiat słubicki uzyskał dofinansowanie, trafiły do trzech instytucji - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Cieszy mnie, że powiat słubicki stawia w tak dużym stopniu na politykę prospołeczną - mówił dziś Andrzej Gonia, dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON-u, podczas przekazania trzech busów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wygoda i nowoczesność

Przypomnijmy: dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do "Programu wyrównywania różnic między regionami III” udało się pozyskać dofinansowanie na zakup mikrobusu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie w gminie Cybinka, w wysokości 60 386,53 zł. 
Podobne pojazdy trafiły także do uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy oraz do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie (w tych dwóch przypadkach kwota dofinansowania ze środków PFRON to 69 012,53 zł).
- Pojazdy są wygodne i nowoczesne. Bardzo dobrze będzie się nimi jeździło - oceniali uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia. - Wyglądają na bezpieczne. I na pewno są bardzo szybkie! - śmiali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie.

Starosta: to nie koniec starań

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość pozyskania takiego dofinansowania, zrobiliśmy rozeznanie po jednostkach realizujących pomoc społeczną w naszym powiecie. Jego efektem są te właśnie trzy pojazdy przystosowane dla osób niepełnosprawnych dla trzech insytucji - mówił dziś, podczas ich uroczystego przekazania, starosta Marcin Jabłoński. Starosta podkreśla, że to nie koniec starania się o środki z PFRON-u.
- A my, w miarę naszych możliwości, będziemy robić wszystko, by powiatowi słubickiemu udało się je pozyskać - dodał szef lubuskiego PFRON-u.
Starosta podziękował dyrektorowi za sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z przyznaniem dofinansowania. 
Po przekazaniu pojazdów przyszedł czas na podpisanie porozumienia o współpracy powiatu słubickiego z Lubuskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej zdjęć z uroczystego przekazania pojazdów znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share