Jak wyglądała tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie słubickim? - Powiat Słubicki

206 kategorii zdrowia „A", żadnej kategorii „B”, 18 kategorii „D" i 8 kategorii „E" - tak w skrócie przedstawiają się wyniki tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie słubickim.

Rozpoczęła się ona 30 sierpnia, a zakończyła dzisiaj, kiedy to w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej odbyło się spotkanie podsumowujące - obecny na nim wicestarosta Robert Włodek podziękował komisji za sprawną pracę, a zwłaszcza jej szefowej Jadwidze Caban-Korbas. Pani Jadwiga odebrała również pamiątkowy medal od wojskowego komendanta uzupełnień w Gorzowie Wlkp. ppłk. Adama Kotaraka. Brawo!

Kogo obejmowała tegoroczna kwalifikacja wojskowa?

• Wezwano mężczyzn urodzonych w 2002 roku oraz w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
  • Przebadano także osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.
  • Nie zabrakło również pań urodzonych w latach 1997-2002, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiet pobierających naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji.
  • Ponadto wezwano osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego.
  • Sporządzono 6 wniosków o przymusowe doprowadzenie przez policję.

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Słubicach stawiło się 86,6 proc. wezwanych rocznika 2002 i 56,69 proc. z roczników starszych. Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie kwalifikacji i do zobaczenia za rok!