Starosta apeluje: nie bądź obojętny podczas silnych mrozów! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Pamiętajmy! Wykonując jeden telefon na nr 112 lub 997 możemy uratować komuś życie.

Od 1 listopada do 26 lutego w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło już 48 osób. Tylko ubiegłej nocy mróz zabił 5 mieszkańców Polski.
Z komunikatu

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, ze silne mrozy na terenie województwa lubuskiego sięgające do - 17º C mogą utrzymywać się do końca tego tygodnia. 
Starosta słubicki Marcin Jabłoński, jako przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwraca się z apelem, aby nie być obojętnym w stosunku do osób, które tej pomocy potrzebują. 
- Są to przede wszystkim osoby bezdomne, starsze, jak również osoby będące po spożyciu alkoholu, narażone na wychłodzenie organizmu, a tym samym utratę zdrowia lub życia - tłumaczy starosta.
Zarówno powiatowe służby, w szczególności policja, jak i organy gmin, monitorują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia, a następnie udzielają im pomocy. 
Jednak mogą się zdarzyć miejsca, do których nie dotarł żaden patrol lub dana osoba znalazła się w miejscu ogólnie dostępnym, a przez swoje zachowanie daje oznaki, że jest narażona na wychłodzenie, np. śpi na ławce w parku albo siedzi przed wejściem do klatki schodowej.
W podobnych przypadkach prosimy o wykonanie tylko jednego telefonu. On może uratować czyjeś życie!

Udostępnij