Starosta apeluje: nie bądź obojętny podczas silnych mrozów! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Pamiętajmy! Wykonując jeden telefon na nr 112 lub 997 możemy uratować komuś życie.

Od 1 listopada do 26 lutego w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło już 48 osób. Tylko ubiegłej nocy mróz zabił 5 mieszkańców Polski.
Z komunikatu

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, ze silne mrozy na terenie województwa lubuskiego sięgające do - 17º C mogą utrzymywać się do końca tego tygodnia. 
Starosta słubicki Marcin Jabłoński, jako przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwraca się z apelem, aby nie być obojętnym w stosunku do osób, które tej pomocy potrzebują. 
- Są to przede wszystkim osoby bezdomne, starsze, jak również osoby będące po spożyciu alkoholu, narażone na wychłodzenie organizmu, a tym samym utratę zdrowia lub życia - tłumaczy starosta.
Zarówno powiatowe służby, w szczególności policja, jak i organy gmin, monitorują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia, a następnie udzielają im pomocy. 
Jednak mogą się zdarzyć miejsca, do których nie dotarł żaden patrol lub dana osoba znalazła się w miejscu ogólnie dostępnym, a przez swoje zachowanie daje oznaki, że jest narażona na wychłodzenie, np. śpi na ławce w parku albo siedzi przed wejściem do klatki schodowej.
W podobnych przypadkach prosimy o wykonanie tylko jednego telefonu. On może uratować czyjeś życie!

Share