Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny nie zawiodła! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już jest! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny nie zawiodła najmłodszych pacjentów naszego szpitala, dokąd trafił właśnie zakupiony przez fundację WOŚP tzw. lokalizator naczyń krwionośnych!

- Aparatura ta z

pewnością będzie pomocna w leczeniu naszych małych pacjentów – nie kryje radości ordynator oddziału pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak. Jak podkreśla pani ordynator, większość dzieci boi się m.in. pobierania krwi. Często jest to utrudnione, bo ich naczynia mają niewielką średnicę albo są źle widoczne. - Dzięki urządzeniu podarowanemu przez WOŚP łatwiej będzie pobrać krew do badań - zauważa A. Burcan - Skrzypczak. 

A jak działa to urządzenie?  - Emituje ono specjalne światło, dzięki któremu widoczna staje się "mapa" żył. Każdy, komu pobierano krew wie, że i u dorosłych żyły mogą być słabo widoczne, przez co pielęgniarki mają problem z wkłuciem się za pierwszym razem. Pobieranie krwi dla dziecka jest stresem, jednak teraz można go znacząco zmniejszyć - tłumaczą w szpitalu. Ale to nie wszystkie zalety nowego aparatu. - Podświetlanie rączki dziecka odwraca jego uwagę od bolesnego momentu pobierania krwi, a przy tym jest to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie do iluminacji naczyniowej - dodaje pani ordynator.

To nie koniec prezentów od Wielkiej Orkiestry. W najbliższym czasie na słubicki oddział mają trafić zapowiadane już wcześniej przez Jurka Owsiaka nowe łóżka dla dzieci oraz specjalne fotele dla osób przebywających w szpitalu razem z dziećmi.
Dziękujemy i trzymamy kciuki za więcej!

Udostępnij