Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny nie zawiodła! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Już jest! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny nie zawiodła najmłodszych pacjentów naszego szpitala, dokąd trafił właśnie zakupiony przez fundację WOŚP tzw. lokalizator naczyń krwionośnych!

- Aparatura ta z

pewnością będzie pomocna w leczeniu naszych małych pacjentów – nie kryje radości ordynator oddziału pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak. Jak podkreśla pani ordynator, większość dzieci boi się m.in. pobierania krwi. Często jest to utrudnione, bo ich naczynia mają niewielką średnicę albo są źle widoczne. - Dzięki urządzeniu podarowanemu przez WOŚP łatwiej będzie pobrać krew do badań - zauważa A. Burcan - Skrzypczak. 

A jak działa to urządzenie?  - Emituje ono specjalne światło, dzięki któremu widoczna staje się "mapa" żył. Każdy, komu pobierano krew wie, że i u dorosłych żyły mogą być słabo widoczne, przez co pielęgniarki mają problem z wkłuciem się za pierwszym razem. Pobieranie krwi dla dziecka jest stresem, jednak teraz można go znacząco zmniejszyć - tłumaczą w szpitalu. Ale to nie wszystkie zalety nowego aparatu. - Podświetlanie rączki dziecka odwraca jego uwagę od bolesnego momentu pobierania krwi, a przy tym jest to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie do iluminacji naczyniowej - dodaje pani ordynator.

To nie koniec prezentów od Wielkiej Orkiestry. W najbliższym czasie na słubicki oddział mają trafić zapowiadane już wcześniej przez Jurka Owsiaka nowe łóżka dla dzieci oraz specjalne fotele dla osób przebywających w szpitalu razem z dziećmi.
Dziękujemy i trzymamy kciuki za więcej!

Share