Dzielnie walczyli o puchar starosty! - Powiat Słubicki

- Sport jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi sportu - mówił dziś w Górzycy, podczas otwarcia VIII Spartakiady Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Słubickiego, jej współorganizator starosta Leszek Bajon. Towarzyszył mu wicestarosta Robert Włodek, nie zabrakło także szefów gmin powiatu słubickiego.

Skok w dal, rzut piłeczką tenisową, bieg na czas z przeszkodami... To tylko część konkurencji, z którymi zmierzyło się około czterystu uczestników z trzynastu Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz siedmiu Środowiskowych Domów Samopomocy w całym województwie!

Głównym organizatorem spartakiady było Polsko - Niemieckie Stowarzyszenie "Humanitas" z Górzycy, przy pomocy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy.
A całość dofinansowano z budżetu powiatu słubickiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku.
Brawa dla wszystkich zawodników! Więcej zdjęć ze spartakiady znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.