Bez granic.Transgraniczna konferencja nt. potencjału turystyczno-przyrodniczego Środkowego Nadodrza - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Powiat Słubicki wraz z partnerem niemieckim - miastem na prawach powiatu Frankfurt nad Odrą-  zrealizował w okresie od 24 września 2011r. do 30 grudnia 2011r. projekt transgraniczny  pn. " Bez granic. Transgraniczna konferencja nt. potencjału turystyczno-przyrodniczego Środkowego Nadodrza". Celem projektu było przedstawienie oraz popularyzacja potencjału turystycznego   i przyrodniczego Środkowego Nadodrza wśród mieszkańców polsko-niemieckiego pogranicza oraz polsko-niemieckich projektów transgranicznych w dziedzinie turystyki, jako modelowych projektów pogłębiania współpracy polsko-niemieckiej.

Pierwszym krokiem w ramach realizacji projektu było ogłoszenie konkursu fotograficznego  pn.  "Perełki Środkowego Nadodrza" dla mieszkańców Powiatu Słubickiego oraz mieszkańców    Frankfurtu nad Odrą i okolic.   

W  ramach konkursu pasjonaci fotografowania z Polski i z Niemiec uwiecznili na fotografiach piękno natury oraz  miejsca atrakcyjne dla turystów w obszarze Środkowego Nadodrza. Ze zdjęć laureatów zorganizowana została wystawa podczas konferencji nt. potencjału turystyczno - przyrodniczego Środkowego Nadodrza w dniu 6 paĹşdziernika 2011r. Konferencja była kolejnym krokiem w ramach realizacji projektu. Podczas konferencji prelegenci z Polski i z Niemiec przedstawili potencjał turystyczno-przyrodniczy Środkowego Nadodrza oraz wymienili doświadczenia w zakresie realizacji projektów transgraniczych w dziedzinie turystyki.

W celach promocji potencjału turystyczno - przyrodniczego Powiatu Słubickiego w ramach projektu stworzony został również wirtualny spacer po Powiecie Słubickim, podczas którego zwiedzający poznają bliżej potencjał gmin tworzących Powiat Słubicki. Spacer dostępny jest zarówno w języku polskim jak i w języku niemieckim.

Udostępnij