Tradycja i nowoczesność. Przedsięwzięcie transgraniczne - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Całkowite wydatki kwalifikowane: 37 150,00 PLN

Środki EFRR: 27 862,50 PLN

Dotacja celowa z budżetu państwa: 3 715,00 PLN

Wkład własny powiatu: 5 572,50 PLN

Projekt miał charakter wielowątkowy. W pierwszej części odbyło się m.in. transgraniczne święto plonów, w trakcie którego zaprezentowano typowe obrzędy związane z tą uroczystością. W ramach przedsięwzięcia odbyła się również wystawa wieńców dożynkowych oraz przegląd twórczości artystycznej zespołów regionalnych.

W ramach imprezy towarzyszącej zorganizowana została wystawa firm 
oraz organizacji zajmujących się na codzień rolnictwem, ogrodnictwem oraz przetwórstwem.  

W trakcie drugiej części przedsięwzięcia pn. "Ocaleni - 10 lat po wielkiej wodzie" instytucje oraz jednostki z Polski i Niemiec odpowiedzialne za ochronę przeciwpowodziową, przygotowały wystawę pn. " Powódź - wczoraj i dziś", w ramach której zaprezentowany został sprzęt ochrony przeciwpowodziowej użyty przed dziesięcioma laty i sprzęt używany obecnie oraz wystawę fotograficzną dotyczącą powodzi i sposobów jej zapobiegania.

Do tej pory Powiat korzystał nie tylko ze środków pochodzących z Unii Europejskiej lecz również z innych zewnętrznych źródeł. Poniżej zaprezentowane zostały projekty zrealizowane dzięki częściowemu ich dofinansowaniu w ramach innych programów, w tym m.in. programów rządowych.

Udostępnij