Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Porozumienia o współpracy:

Porozumienie pomiędzy Powiatem Słubickim a Powiatem Grodzkim Frankfurt nad Odrą

Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą

Frankfurt nad Odrą jest miastem o ciekawej i ważnej przeszłości. O znaczeniu i bogactwie miasta handlu i hanzy świadczą jeden z najpiękniejszych zachowanych do dziś ratuszy oraz największy gotycki kościół halowy z palonej cegły w północnych Niemczech z 1253r.  

Badania naukowe i edukacja

Na Uniwersytecie Europejskim Viadrina, na wydziale prawa, ekonomii i kulturoznawstwa, studiuje ponad 5.500 studentów z 78 krajów. Uniwersytet utrzymuje ścisłą współpracę z Collegium Polonicum w Słubicach. W IHP- Instytucie Innowacyjnej Mikroelektroniki im. Leibniza- 200 naukowców prowadzi badania naukowe i rozwija bezprzewodowe technologie komunikacyjne dla branży samochodowej, lotniczej oraz branży lotów kosmicznych, jak również dla przedsiębiorstw z branży biomedycznej.

Centrum przemysłu, transportu i usług

W ostatnich latach osiedliły się we Frankfurcie znane firmy z branży elektronicznej i energii słonecznej, ugruntowując sławę Frankfurtu jako miasta solarnego. Optymalne warunki pracy we Frankfurcie wykorzystują liczne firmy call center, świadczące usługi w całych Niemczech. Świetne połączenie komunikacyjne i bliskość granicy z Polską oferują korzystne możliwości transportu kołowego, kolejowego i wodnego.

Sztuka, kultura i sport

Frankfurt nad Odrą to miasto Kleista. W Roku Kleista 2011 w mieście odbyły się liczne wydarzenia kulturalne na cześć syna miasta- Heinricha von Kleista. Bogata i różnorodna oferta życia kulturalnego Frankfurtu sięga od koncertów Orkiestry Kraju Związkowego Brandenburgii organizowanych w hali koncertowej im. Carla Phillipa Emanuela Bacha, poprzez imprezy teatralne i muzyczne w Forum Kleista (Kleistforum) aż po wystawy sztuki współczesnej w Muzeum Młodej Sztuki (Museum Junge Kunst).

Frankfurt może się dziś pochwalić osiągnięciami i różnorodną ofertą sportową, dzięki placówkom takim jak: państwowe centrum osiągnięć sportowych, państwowe i regionalne ośrodki treningowe sportów wyczynowych (Bundesleistungszentrum, Olympiastützpunkt, itp.), szkoła sportowa oraz 83 kluby sportowe posiadające łącznie 10.000 członków.

Gospodarka

Frankfurt nad Odrą, tradycyjne centrum przemysłu mikroelektronicznego, wyspecjalizowało się jako ważne centrum rozwoju energetyki solarnej w regionie stołecznym Niemiec. Jest to zasługą przedsiębiorstw produkujących moduły solarne, takich jak: First Solar Manufacturing GmbH, Odersun AG, Coenergy SolarModule GmbH & Co.KG, oraz poddostawcy Yamaichi Elektronics Deutschland Manufacturing GmbH, jak również parku solarnego firmy Deutsche Solar Werke GmbH & Co.KG.Frankfurt nad Odrą, wraz z Eisenhüttenstadt, jest znaczącym regionalnym ośrodkiem wzrostu Kraju Związkowego Brandenburgii. Wiąże się to z najwyższym poziomem dofinansowania unijnego dla poszczególnych gałęzi gospodarki (tzw. "branżowych pól kompetencji").Według rankingu londyńskiej gazety finansowej Foreign Direct Investment Magazine region Frankfurt (Oder) - Eisenhüttenstadt jest jedną z 25 najkorzystniejszych lokalizacji dla inwestycji zagranicznych, zajmując w ten sposób pozycję równorzędną z Budapesztem. W grupie obszarów o niskiej liczbie ludności region Frankfurt (Oder) - Eisenhüttenstadt zajął 5 pozycję, przed Baden- Baden. Skorzystajcie Państwo z oferty wspierania gospodarki oraz z oferty Investor Center Ostbrandenburg dla rozwinięcia Państwa przedsięwzięć inwestycyjnych oraz do rozszerzenia Państwa aktywności produkcyjnej i usługowej.W nowym prospekcie gospodarczym mogą się Państwo dokładnie doinformować o ośrodku gospodarczym Frankfurt nad Odrą.Prosimy skorzystać również z przewodnika branżowego umożliwiającego bezpłatną prezentację Państwa firmy, produktów i usług.Prosimy o nawiązanie z nami kontaktu. Funkcja "Unternehmertaste" ("klawisz dla przedsiębiorców") połączy Państwa za jednym kliknięciem z gminnym wydziałem wspierania gospodarki.

Udostępnij