Majowa sesja Rady Powiatu za nami - Powiat Słubicki

Jednym z pierwszych punktów wczorajszej sesji Rady Powiatu było przedstawienie działań zarządu powiatu w sprawie planów związanych z przeniesieniem Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" z Cybinki do Słubic.

Powiatowy inspektor sanitarny przedstawił informację o stanie sanitarnym powiatu w ubiegłym roku, zaś komendant Powiatowej Straży Pożarnej - o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie przeciwpożarowym w minionym roku.
Z kolei o tym, jak wyglądała sytuacja na lokalnym rynku pracy w 2018 roku, opowiedział zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.
Podjęto również uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych, mających siedzibę na terenie powiatu słubickiego.