Tu na razie jest betonowe ściernisko… ale będzie nowoczesne boisko! - Powiat Słubicki

A raczej cały sportowy kompleks! Starosta Leszek Bajon dotrzymał słowa: wkrótce na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ruszy budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, wyposażonego w dwie bieżnie, trybuny, skocznię do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą.

To jednak nie wszystko! Tuż obok powstanie boisko rekreacyjne, a nieopodal Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego integracyjny plac zabaw, dla wychowanków szkoły oraz pobliskiej "Naszej Chaty". To wszystko z nowym oświetleniem, monitoringiem, chodnikami, piłkochwytami i ogrodzeniem, nie zabraknie wypoczynkowej wiaty, otoczonej zielenią. To będzie prawdziwy hit na sportowej mapie powiatu słubickiego!

Dziś odpowiednią umowę z wykonawcą podpisał starosta Leszek Bajon. Towarzyszyli mu: wicestarosta Robert Włodek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki, skarbnik powiatu Grażyna Neumann oraz dyrektorka CKZiU Małgorzata Kościńska. Budowa kompleksu pochłonie niemal 4,6 mln zł, z czego ponad 4,1 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Prace rozpoczną się już na wiosnę, zaś całość ma być gotowa po wakacjach. Nie możemy się już doczekać!

A póki co, zapraszamy do obejrzenia zdjęć wizualizacji kompleksu, które publikujemy po raz pierwszy!