Gladiatorzy sztangi wyciskali siódme poty o puchar starosty! - Powiat Słubicki

- To coś nowego. Mam nadzieję, że te zmagania na dobre wpiszą się w kalendarz słubickich imprez sportowych - mówił przedwczoraj starosta Leszek Bajon, podczas otwarcia pierwszych Zawodów Siłaczy o Puchar Starosty Słubickiego.

W sobotę mocarze nie do zdarcia opanowali słubicką halę. Przybyło ich kilkudziesięcioro z całego województwa, nie brakowało pań i panów w różnym wieku. I, jak tłumaczyli, zjawili się tu z różnych powodów: by się sprawdzić, by powalczyć czy po prostu spróbować swoich sił podczas trójboju siłowego, na który składały się: wyciskanie leżąc, martwy ciąg oraz podciąganie.

Organizatorem tego niecodziennego turnieju było stowarzyszenie Puls kierunkowy 48, zaś w roli gospodarza świetnie spisał się wielokrotnie utytułowany ciężarowiec Sebastian Świtoński. - Chciałbym, by kolejna edycja "Gladiatorów sztangi" odbyła się już w nowej sali gimnastycznej, przy naszym liceum - dodał starosta, który objął zawody swoim patronatem i dofinansował je.

Dla uczestników były medale, nagrody i, jak na gladiatorów przystało, pamiątkowe miecze. Mistrzowskie puchary trafiły w ręce Kacpra Lucjana Uszakiewicza i Edyty Marciniszyn. Gratulujemy wszystkim zawodnikom z żelaza i do zobaczenia za rok. I wygląda na to, że w nowym miejscu!

Więcej zdjęć z zawodów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.