Gladiatorzy sztangi wyciskali siódme poty o puchar starosty! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To coś nowego. Mam nadzieję, że te zmagania na dobre wpiszą się w kalendarz słubickich imprez sportowych - mówił przedwczoraj starosta Leszek Bajon, podczas otwarcia pierwszych Zawodów Siłaczy o Puchar Starosty Słubickiego.

W sobotę mocarze nie do zdarcia opanowali słubicką halę. Przybyło ich kilkudziesięcioro z całego województwa, nie brakowało pań i panów w różnym wieku. I, jak tłumaczyli, zjawili się tu z różnych powodów: by się sprawdzić, by powalczyć czy po prostu spróbować swoich sił podczas trójboju siłowego, na który składały się: wyciskanie leżąc, martwy ciąg oraz podciąganie.

Organizatorem tego niecodziennego turnieju było stowarzyszenie Puls kierunkowy 48, zaś w roli gospodarza świetnie spisał się wielokrotnie utytułowany ciężarowiec Sebastian Świtoński. - Chciałbym, by kolejna edycja "Gladiatorów sztangi" odbyła się już w nowej sali gimnastycznej, przy naszym liceum - dodał starosta, który objął zawody swoim patronatem i dofinansował je.

Dla uczestników były medale, nagrody i, jak na gladiatorów przystało, pamiątkowe miecze. Mistrzowskie puchary trafiły w ręce Kacpra Lucjana Uszakiewicza i Edyty Marciniszyn. Gratulujemy wszystkim zawodnikom z żelaza i do zobaczenia za rok. I wygląda na to, że w nowym miejscu!

Więcej zdjęć z zawodów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share