Starostowie czterech partnerskich powiatów spotkali się w Słońsku - Powiat Słubicki

To już tradycja - raz na jakiś czas starostowie czterech partnerskich powiatów z obu stron Odry - słubickiego, sulęcińskiego, krośnieńskiego i Odra-Szprewa - spotykają się, by podsumować dotychczasowe wspólne działania, projekty itp. Tym razem gospodarzem był starosta sulęciński Tomasz Jaskuła, który zadbał, by wczorajsza wizyta w jego powiecie została gościom na długo w pamięci.

Po rozmowach w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, wójt Słońska Janusz Krzyśków oprowadził po Muzeum Martyrologii oraz pokazał wyremontowany dzięki unijnym środkom Gminny Ośrodek Kultury. Nie zabrakło wizyty w Parku Narodowym "Ujście Warty" oraz Lubuskim Muzeum Browarnictwa w Witnicy.

- To był intensywny dzień. Dziękuję wszystkim i do zobaczenia ponownie, tym razem w powiecie słubickim - podsumował starosta Leszek Bajon, któremu towarzyszył przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza.