Budowa sala gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku idzie zgodnie z planem - Powiat Słubicki

Na pewno jesteście ciekawi, na jakim etapie jest budowa sali gimnastycznej przy słubickim Zespole Szkół Licealnych. Dziś zajrzeliśmy tam z aparatem. I jak wam się podoba? Mimo, że budowa sali wciąż trwa, to już teraz obiekt, zarówno w środku jak i na zewnątrz, coraz bardziej nabiera kształtów.

Przypomnijmy: w nowej sali gimnastycznej zmieści się 500 osób. Obiekt naszpikowany będzie nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdzie się tu szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecza wraz z szatniami.

Będzie można pograć tu w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet uprawiać judo. A co najważniejsze, obiekt nie będzie służył wyłącznie potrzebom Ogólniaka - korzystać będą z niego mogli uczniowie także innych słubickich szkół oraz wszyscy mieszkańcy. Budynek będzie pełnił też funkcję sali widowiskowej, gdzie będą mogły odbywać się np. koncerty.

- Wszystko wskazuje na to, że sala będzie służyła mieszkańcom już w nowym roku szkolnym – zapowiada starosta Leszek Bajon.