5 milionów dla słubickiego szpitala stało się faktem! - Powiat Słubicki

Wygląda na to, że dobra passa szpitala w Słubicach trwa w najlepsze. Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie zgodnie z planem, lecznica co rusz wzbogaca się o różne, kupowane za środki z wielu źródeł urządzenia, a wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana termomodernizacja szpitala. Stanie się to możliwe dzięki kolejnemu unijnemu dofinansowaniu, które udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy na linii powiat słubicki – Urząd Marszałkowski.

Przypomnijmy: na początku roku zarząd województwa przyjął uchwałę, zgodnie z którą szpital w Słubicach mógł się starać o dofinansowanie na termomodernizację budynku. Chodziło aż o 5 milionów złotych, które lecznica mogła otrzymać – uwaga – w trybie pozakonkursowym.

Teraz, kilka miesięcy później, możemy ogłosić: mamy to! Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu odpowiednią umowę podpisali: członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, starosta Leszek Bajon oraz prezes słubickiego szpitala Adam Koniuk i jego zastępczyni Magdalena Wiadomska-Łażewska.

Jest się z czego cieszyć, tym bardziej, że jak zapowiedział M. Jabłoński, to nie koniec szukania możliwości dofinansowań podobnych przedsięwzięć w naszym powiecie. Trzymamy zatem kciuki!