5 milionów dla słubickiego szpitala stało się faktem! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Wygląda na to, że dobra passa szpitala w Słubicach trwa w najlepsze. Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie zgodnie z planem, lecznica co rusz wzbogaca się o różne, kupowane za środki z wielu źródeł urządzenia, a wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana termomodernizacja szpitala. Stanie się to możliwe dzięki kolejnemu unijnemu dofinansowaniu, które udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy na linii powiat słubicki – Urząd Marszałkowski.

Przypomnijmy: na początku roku zarząd województwa przyjął uchwałę, zgodnie z którą szpital w Słubicach mógł się starać o dofinansowanie na termomodernizację budynku. Chodziło aż o 5 milionów złotych, które lecznica mogła otrzymać – uwaga – w trybie pozakonkursowym.

Teraz, kilka miesięcy później, możemy ogłosić: mamy to! Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu odpowiednią umowę podpisali: członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, starosta Leszek Bajon oraz prezes słubickiego szpitala Adam Koniuk i jego zastępczyni Magdalena Wiadomska-Łażewska.

Jest się z czego cieszyć, tym bardziej, że jak zapowiedział M. Jabłoński, to nie koniec szukania możliwości dofinansowań podobnych przedsięwzięć w naszym powiecie. Trzymamy zatem kciuki!

Share