Wizyta na wysokim szczeblu na terminalu - Powiat Słubicki

O przyszłości i funkcjonowaniu polskich oraz niemieckich służb na terenie terminala w Świecku rozmawiał podczas wczorajszej, oficjalnej wizyty, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl Heinz Schrőter ze starostą słubickim Leszkiem Bajonem i wicestarostą Robertem Włodkiem.

Zarząd powiatu deklaruje daleko idącą współpracę z instytucjami po obu stronach Odry, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania terminala.
Rozmowy z polskim i niemieckim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych będą kontynuowane.