Rzepin doczekał się nowoczesnej obwodnicy! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Obwodnica Rzepina była potrzebna już dawno. Będzie służyć mieszkańcom gminy i powiatu oraz pozwoli na wyprowadzenie ciężkich samochodów z miasta - mówił dziś podczas otwarcia obwodnicy Rzepina wicestarosta Leopold

Owsiak. 
Warto dodać, że wicestarosta w ostatnich latach uczestniczył w wielu spotkaniach dotyczących planów budowy nowej drogi. 
- Dziś, kiedy jest ona wreszcie gotowa, możemy myśleć o rozwoju strefy przemysłowej w naszej gminie. Mamy na ten cel przeznaczone 12 hektarów, a zamierzamy pozyskać kolejne 25 - dodał burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, podkreślając rolę powiatu słubickiego przy tej inwestycji, który zrzekł się milionowego odszkodowania za jedną z działek. Wybudowano na niej rondo otwierające, lub jak kto woli, zamykające obwodnicę. Znajduje się tu skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 134 i 139. 
Całkowity koszt nowej obwodnicy, którą budowę rozpoczęto niespełna rok temu, to ok, 9,2 mln zł, z czego ok. 2,5 mln to środki województwa lubuskiego. 
Podczas dzisiejszego, uroczystego przecięcia wstęgi, prócz wicestarosty i burmistrza Rzepina, nie zabrakło także m.in. członka zarządu województwa Alicji Makarskiej, wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkiej w Zielonej Górze Katarzyny Rudkiewicz oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Rzepinie Damiana Utrackiego.
- Ta nowoczesna obwodnica łączy ważne, międzynarodowe szlaki, co z pewnością wpłynie na jakość życia mieszkańców Rzepina, a także pozostałych gmin powiatu słubickiego - tak skomentował otwarcie nowej drogi starosta Marcin Jabłoński.

Udostępnij