Z naszymi partnerami zza Odry nie tylko o drogach - Powiat Słubicki

Kontynuacja współpracy między dwoma partnerskimi powiatami - to główny temat dzisiejszego, pierwszego spotkania starostów: słubickiego Leszka Bajona oraz powiatu Odra - Szprewa Rolfa Lindemanna.

Omówiono m.in. sprawy związane z transgraniczną turystyką, żeglugą śródlądową, edukacją czy współpracą przedsiębiorstw działających po obu stronach Odry.
Ważnym punktem było podpisanie porozumienia w ramach realizowanego przez oba samorządy unijnego projektu, o którym pisaliśmy już wiele razy.
Tak, tak, chodzi o remont blisko 9-kilometrowego odcinka drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Przypomnijmy: na modernizację tej drogi udało się pozyskać unijne dofinansowanie, które wynosi około 2 miliony euro.
Kolejne 2 miliony złotych dołożą gmina Słubice i Rzepin. Formalności mają się ku końcowi, wkrótce będzie możliwe uruchomienie procedury przetargowej. Trzymamy zatem kciuki za pierwsze wbicie łopaty!