Jej po prostu chce się chcieć! - Powiat Słubicki

Wolontariuszka, laureatka wielu konkursów, m.in. Instytutu Pamięci Narodowej i fundacji Fryderyka Chopina, kilkakrotna stypendystka, w tym dwukrotnie marszałka województwa - szesnastoletnia Wiktoria Samulska z Cybinki to prawdziwy człowiek orkiestra. I wciąż nie zwalnia tempa!

Na szczęście znalazła czas, by dziś, wraz z tatą Grzegorzem i siostrą Hanią odwiedzić starostę Leszkę Bajona. Towarzyszyła im Eugenia Niedźwiedzka, szefowa młodzieżowego wolontariatu PRO-EKO w Cybince, w którym działa Wiktoria. A działa naprawdę prężnie! Ostatnio głośno było o wymyślonej przez nią akcji, dzięki której do polskiej szkoły i jednego z oddziałów Związku Polaków na Litwie trafiło...1,5 tony książek!
Wiktoria opowiedziała staroście o swoich osiągnięciach. Dzielna gimnazjalistka dostała upominki i list gratulacyjny.
- Tacy mieszkańcy to prawdziwy skarb! Cieszę się, że Wiktoria w tak godny sposób reprezentuje powiat słubicki - mówił L. Bajon. I trudno się nie zgodzić.
Wiktorio, jesteśmy pod wrażeniem!