Pan Henryk ze starostwa sołtysem Świecka! - Powiat Słubicki

Mamy powody do dumy! Henryk Gocki, pracownik starostwa, został wybrany na sołtysa Świecka!

Wczoraj gratulacje złożył mu starosta Leszek Bajon, w towarzystwie członka zarządu powiatu Macieja Błońskiego.
Pana Henryka nie trzeba przedstawiać, i to nie tylko mieszkańcom Świecka: już od lat działa tu społecznie, jest też wieloletnim łowczym Koła Myśliwskiego "Bór". Był m.in. inicjatorem budowy stanicy myśliwskiej.
Jakie plany ma nowy sołtys?
- Chciałbym poprawić wizerunek Świecka. Trzeba też dokończyć budowę dróg w sołectwie i przywrócić dawną świetność pomnika pamięci więźniów obozu pracy. Myślę również o reaktywacji Święta Ziemniaka - zapowiada pan Henryk, któremu również gratulujemy i życzymy samych sukcesów!