Z wizytą u nadburmistrza Frankfurtu - Powiat Słubicki

O transgranicznej ochronie zdrowia, współpracy służb mundurowych z obu stron Odry, terminalu w Świecku oraz o współdziałaniu przy organizacji zbliżającego się Dnia Europy rozmawiali w poniedziałek starosta Leszek Bajon i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą René Wilke.

Nie zabrakło także wicestarosty Roberta Włodka, prezesa słubickiego szpitala Łukasza Kaczmarka oraz Sörena Bollmanna, szefa Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji.
Nadburmistrza interesowały unijne projekty, realizowane przez powiat słubicki i partnerskie powiaty zza Odry, m.in. związane ze drogownictwem i kształceniem zawodowym, ale również te mniejsze, dotyczące integracji seniorów i osób niepełnosprawnych z Polski i z Niemiec. Niewykluczone, że kolejne podobne przedsięwzięcia będą realizowane wspólnie z naszymi sąsiadami z Frankfurtu.
Poruszono też kwestię związaną z wymianą kulturalną, w której uczestniczyłyby wszystkie gminy powiatu słubickiego.
- Bardzo się cieszę, że doszło do tego spotkania. Dzięki naszej rozmowie widzę, że istnieje duże pole do współpracy Frankfurtu z powiatem słubickim - mówił R. Wilke.
Ustalono, że podobne spotkania odbywać się będą raz na kwartał. A kolejne już za kilkanaście dni, 9 maja, na granicznym moście, podczas Dnia Europy. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia!