Protest nauczycieli stał się faktem - Powiat Słubicki

Szanowni Państwo!

Stało się to, co było do przewidzenia już od jakiegoś czasu - dziś, o godzinie 8.00 w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli.
Protest objął również szkoły, dla których organem prowadzącym jest powiat słubicki.

Z samego rana, działając w imieniu zarządu powiatu, wicestarosta Robert Włodek odwiedził powiatowe szkoły. Wicestaroście towarzyszyli pracownicy Wydziału Oświaty w starostwie.
Dyrektorzy placówek zdali relacje na temat tego, kto przystąpił do strajku, a kto nie. Na czas obecny jest to niemal 100 proc. nauczycieli.
Należy tu podkreślić, że w każdej ze szkół uczniowie mają zapewnioną opiekę na czas protestu.
Póki co, dziś szkoły były puste - troje uczniów stawiło się jedynie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, gdzie, rzecz jasna, nie zostali pozostawieni samym sobie.
Dyrektorzy zostali zapewnieni o pełnym wsparciu i dyspozycyjności ze strony zarządu powiatu.
- W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, będziemy reagować natychmiast - zaznacza starosta Leszek Bajon.