Marcowa sesja Rady Powiatu za nami - Powiat Słubicki

Wczorajszą sesję Rady Powiatu zdominowały sprawozdania z działalności jednostek organizacyjnych powiatu w ubiegłym roku. Na mównicy pojawili się szefowie: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Komendy Powiatowej Policji.

Radni otrzymali także sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepnie oraz podjęli uchwały, m.in. w sprawie: oceny działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach w 2018 roku oraz w sprawie uchwalenia Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2019 - 2022.
Głos zabrał także prezes słubickiego szpitala, przedstawiając radnym szczegóły związane z modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na którą udało się pozyskać wielomilionowe dofinansowanie.