Młodzi wiedzą, jak walczyć z żywiołem - Powiat Słubicki

Czy wiecie, że gcba to samochód gaśniczy? A jaką długość ma drabinka słupkowa? Aż wreszcie: jakie największe zagrożenie niesie za sobą pożar?
Między innymi z takimi pytaniami musieli poradzić sobie uczestnicy dzisiejszych, powiatowych eliminacji turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Zmagania odbyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Najpierw był test, a potem część ustna.
- Nagrody są dla wszystkich: zarówno dla zwycięzców, jak i dla tych, którym lepiej pójdzie za rok - mówił podczas podsumowania starosta Leszek Bajon, który od zeszłego tygodnia jest również prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słubicach.
Towarzyszyli mu: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach mł. bryg. Wojciech Śliwiński oraz członkowie zarządu powiatu: Sebastian Łukaszewicz i Maciej Błoński.
A oto wyniki: III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Wiktoria Świątkowska, II nagrodę wywalczył Szymon Czaja, a najlepiej spisała się Wiktoria Dydyna.
Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Cyprian Jurkowski, przed Antoniną Skoncej i Aleksandrą Kantor.
Z kolei I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajął Jakub Radkiewicz, II - Kacper Wieczór, a III nagroda powędrowała do Kamila Holeniewskiego.
Podziękowano także opiekunom zawodników, za sprawne przygotowanie ich do konkursu.
Gratulujemy! Zdobywcy I i II miejsc będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich turnieju, które 26 kwietnia odbędą się w Nowym Miasteczku.
W imieniu starosty życzymy powodzenia!

Więcej zdjęć z dzisiejszych zmagań znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.