I znów dobre wieści! Udało się pozyskać dofinansowanie na zakup kolejnego już busa dla osób niepełnosprawnych! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Od dawna chwalę sobie współpracę z powiatem słubickim, który stawia na politykę prospołeczną - mówił dziś Andrzej Gonia, dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON-u, podczas przekazania busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Przy wręczaniu kluczyków nie zabrakło także starosty Leszka Bajona i wicestarosty Roberta Włodka. 


Przypomnijmy: dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do "Programu wyrównywania różnic między regionami III” udało się pozyskać dofinansowanie na zakup busa dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach.
18-osobowy samochód kosztował 176.850 zł, z czego aż 111.930 zł to środki z PFRON-u. Reszta to wkład gminy Górzyca, którego dziś reprezentował jej wójt Robert Stolarski.
- Pojazd jest wygodny i nowoczesny. Bardzo dobrze będzie się nim jeździło. Wygląda na bezpieczny. I na bardzo szybki! - śmiali się uczestnicy Warsztatu Zajęciowej, wręczając dyrektorowi PRFON-u własnoręcznie wykonany upominek.
- Ten bus bardzo nam się przyda. Można powiedzieć, że jest on wisienką na torcie dla naszej działalności - nie kryła radości Monika Karasińska, kierownik WTZ.
Przypomnijmy, że wcześniej, dzięki wspomnianemu programowi, podobne pojazdy trafiły także do Środowiskowych Domów Samopomocy w Bieganowie, Cybince i Górzycy oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie
Zatem szerokiej drogi!

Udostępnij