Udało się! Przy słubickim szpitalu powstanie najnowocześniejszy w regionie Oddział Ratunkowy! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Trudno o lepszą wiadomość na początek tygodnia! Wniosek o dofinansowanie kompleksowego remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego rozpatrzono pozytywnie, a dziś, w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, podpisano odpowiednią umowę.


Trzeba przyznać, że zakres planowanych prac robi wrażenie. 
- Projekt zakłada całkowitą przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, z pełną infrastrukturą ratunkową. Nie da się ukryć, że obiekt pod względem architektonicznym i wyposażeniowym swoje lata świetności ma już dawno za sobą – mówi nam prezes szpitala Łukasz Kaczmarek.
Nowy SOR będzie mógł się pochwalić najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, a także dwustanowiskowym podjazdem dla zespołów ratunkowych, który będzie spełniał wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej. 
 W ramach projektu, w okolicach ulicy Rzepińskiej, powstanie również nowoczesne i spełniające wszystkie rygorystyczne wymogi lądowisko dla śmigłowców ratunkowych wraz z drogą dojazdową – dodaje Ł. Kaczmarek. 
Po modernizacji słubicki SOR będzie najnowocześniejszym tego typu oddziałem w regionie. Będzie też stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko. 
- Możemy śmiało stwierdzić, że jest to pierwszy, ale i najważniejszy krok w kierunku dostosowania szpitala do warunków i wyposażenia na poziomie europejskim – podkreśla prezes.
Modernizacja pochłonie ponad 12 milionów zł, z czego 8,5 mln zł to środki unijne.
Dodajmy, że trwają również starania o dofinansowanie termomodernizacji szpitala.
– Zrobimy wszystko, by pozyskać środki również na tę inwestycję. I już dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze – nie kryją radości starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek.

Udostępnij