Tomek Wędrowniczek ponownie w starostwie! - Powiat Słubicki

Znacie Tomka Wędrowniczka? Jeśli nie, to koniecznie musicie nadrobić zaległości, bo trudno o barwniejszą postać.
Tomasz Pawłowski, znany jako Tomek Wędrowniczek, nieprzerwanie od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach, by spotykać się z włodarzami odwiedzanych przez siebie powiatów, miast i gmin.

Pan Tomek swoje wizyty dokładnie dokumentuje, a zdjęciami i relacjami ze swoich wojaży zapełnia już sto piętnasty album!
A skoro jesteśmy przy liczbach: dowiedzieliśmy się, że Leszek Bajon, który był dzisiaj kolejnym celem naszego bohatera, jest dokładnie 370. starostą, którego odwiedził! Z kolei Robert Włodek to 446. wicestarosta, którego na swojej drodze spotkał pan Tomek.
Aby choć trochę złagodzić trudy podróży Wędrowniczka, starosta podarował mu parasol z logo powiatu słubickiego.
- Fantastycznie! To już 239. parasol, który dostałem podczas swoich wypraw! - nie krył radości pan Tomek.
Byliśmy pod wrażeniem jego podejścia do życia, niesamowitej pamięci i wiedzy, a zasób ciekawostek o samorządowcach z całego kraju, którymi podróżnik sypał jak z rękawa, przyprawiał o zawrót głowy.
Po wizycie w starostwie pan Tomek pospieszył na dworzec PKS. - Jutro mam być na Dolnym Śląsku, a pojutrze czeka na mnie starosta tatrzański. Nie mogę go zawieść. Samorządowcy w całej Polsce są dla mnie jak rodzina - podkreślał nasz podróżnik.
Życzymy zatem szerokiej drogi i zapraszamy ponownie!