Starosta spotkał się z przedsiębiorcami z terminala. Wkrótce zrobi to również z naszymi partnerami z Niemiec - Powiat Słubicki

- Podkreślam: nie ma żadnej potwierdzonej informacji, jakoby niemiecki Urząd Celny miałby zniknąć z terminala w Świecku - mówił dziś, podczas spotkania z przedsiębiorcami mającymi swoje firmy na terenie terminala, starosta Leszek Bajon.

- Wystosowaliśmy pismo do naszych partnerów z Niemiec. Wyrażamy w nim gotowość do przedłużenia umowy, która kończy się w listopadzie. Planujemy też spotkanie z niemiecką stroną. Zrobimy wszystko, by niemiecki urząd pozostał na terminalu. Zaś informacje, które pojawiły się w niektórych mediach, zawierają wiele niedomówień - dodał wicestarosta Robert Włodek.
Starosta zapewniał również przedsiębiorców, że będzie bronił ich interesów. - Powiat słubicki, jako przedstawiciel Skarbu Państwa, daje państwu gwarancję bezpieczeństwa i pozostania na terenie terminala, na dotychczasowych warunkach - zaznaczał starosta.
Była też mowa o wzajemnych roszczeniach finansowych na linii powiat słubicki - Skarb Państwa i odwrotnie, w kontekście bieżących remontów i inwestycji na terenie terminala.
- Rozumiemy państwa potrzeby. Ale powiat słubicki przeznacza na eksploatację terminala środki pochodzące od Skarbu Państwa, w ramach dotacji celowej na bieżące gospodarowanie obiektem - tłumaczył starosta.
Trzeba w tym miejscu podkreślić, że Skarb Państwa w dalszym ciągu nie przekazuje w terminie ww. dotacji.
Powiat słubicki zwracał się o dotację na 2019 rok licznymi pismami, wysyłanymi od czerwca 2018 r. Dotacja ta nie została przekazana do dziś.