W Ośrodku już wiedzą, że raka piersi można wyprzedzić! - Powiat Słubicki

O tym, że profilaktyka raka piersi jest niezmiernie ważna, przekonywać nie trzeba. Wiedzą to też uczennice starszych klas Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach, które pod okiem specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach i przy pomocy fantomów uczyły się samobadania piersi.

- Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem, a dziewczęta zadawały wiele pytań - podkreśla Agnieszka Kobyłecka, szkolny pedagog.
- Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się naszym uczennicom - dodaje Justyna Kulczewska - Ratajczak, pielęgniarka w Ośrodku.
Popieramy podobne akcje!