Oświadczenie starosty słubickiego i wicestarosty w sprawie konferencji prasowej, która odbyła się 6 lutego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim - Powiat Słubicki

- Z wielkim zdziwieniem przyjęliśmy informację o wczorajszej konferencji, zorganizowanej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, której tematem była m.in. wysokość długu powiatu słubickiego wobec Skarbu Państwa - pisze starosta Leszek Bajon wraz ze swoim zastępcą Robertem Włodkiem w wydanym dziś oświadczeniu, które znajduje się w załączniku poniżej.

- Organizowanie przez LUW jednostronnych i nieobiektywnych konferencji dotyczących roszczeń finansowych, w powiązaniu z całkowitym brakiem dialogu, każe nam sądzić, że wojewódzka administracja rządowa nie jest zainteresowana faktyczną współpracą i rozwiązywaniem obustronnych problemów, a tworzeniem sztucznego konfliktu o podłożu pozamerytorycznym, wręcz czysto politycznym. Stanowczo się temu sprzeciwiamy - czytamy dalej w oświadczeniu.
- Ignorowanie naszych próśb o rozmowę jest de facto oznaką braku szacunku do mieszkańców powiatu słubickiego. Jest nam z tego powodu niezmiernie przykro, mimo to cały czas wyciągamy rękę do współpracy - głosi kolejny fragment.
Pełną treść oświadczenia do pobrania poniżej:

pdfoswiadczenie_konferencja-LUW.pdf2.59 MB