Powiatowa Rada Kobiet stała się faktem! Czekamy na zgłoszenia kandydatek! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W powiecie słubickim działa już kilka organizacji, które pełnią funkcję doradczą dla zarządu powiatu oraz radnych - wymieńmy tu Powiatową Radę Zatrudnienia, Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych czy powołaną w ubiegłym roku Powiatową Radę Seniorów.

Teraz przyszedł czas na długo oczekiwaną Powiatową Radę Kobiet. Wczoraj Zarząd Powiatu podjął odpowiednią uchwałę w tej sprawie.


- Czas na to był już najwyższy. Członkinie Powiatowej Rady Kobiet będą doradzać zarządowi powiatu oraz radnym w sprawach dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia kobiet, walki z przemocą wobec pań czy wspierania mniejszości narodowych zamieszkujących powiat słubicki. A to tylko część zadań nowej Rady - mówi nam starosta Leszek Bajon
- Rada będzie się też zajmować łamaniem stereotypów w pojmowaniu roli kobiet we współczesnej Europie oraz szeroko pojętą edukacją. Ważnym celem będzie również zaangażowanie pań w różnego rodzaju działania prospołeczne - dodaje wicestarosta Robert Włodek.

Drogie Panie, nabór trwa!

Dziś ruszył nabór kandydatek do Powiatowej Rady Kobiet. Potrwa on do 18 lutego. 
- Pełne ogłoszenie o powołaniu Rady, wraz z informacją o naborze kandydatek, znajduje się w załącznikach poniżej. Jest tam również formularz zgłoszeniowy oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych - wyjaśnia Ewelina Górska z Wydziału Spraw Społecznych starostwa, która dodatkowych informacji udziela również pod nr tel. 95 759 20 29. Zapraszamy!

pdfUchwala-Zarzadu-Powiatu-Slubickiego-w-sprawie-powolania-Powiatowej-Rady-Kobiet_copy.pdf1.58 MB

pdfUchwala-Zarzadu-Powiatu-Slubickiego-w-sprawie-ogloszenia-naboru-kandydatek-na-czlonkow-Powiatowej-Rady-Kobiet.pdf477.51 KB

docFormularz-zgloszeniowy-Rada-Kobiet.doc73 KB

pdfklauzula--Powiatowa-Rada-Kobiet.pdf208.74 KB

Udostępnij