Od pomysłu do radości, czyli kolorowa metamorfoza internatu przy Ośrodku! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, jak nauczyciele Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim poświęcili połowę ferii i własnoręcznie odnowili ściany internatu. 
Akcja spotkała się wielkim poparciem. Chwalono wychowawców, którzy poświęcając swój czas wyremontowali swoje miejsce pracy, a starosta Leszek Bajon opowiedział o tym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

Zrealizowane marzenie

Okazuje się jednak, że nie tylko w Ośnie są osoby, którzy żadnej pracy się nie boją, poświęcając swój czas dla komfortu swoich podopiecznych.
Niedawno zakończył się remont internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Słubicach. 
- Modernizacja nie byłaby możliwa bez wielu osób: nauczycieli, rodziców, sponsorów i przyjaciół naszego Ośrodka - podkreśla jego dyrektor Agnieszka Krawczyk.
- Od dawna marzył się nam piękny internat, który zaspokoiłby potrzeby dzieci i młodzieży. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że wpływ na nasze samopoczucie ma miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu - dodają nauczyciele.
Naładowani pozytywną energią rozpoczęli remont. Z każdym dniem robiło się ładniej, jaśniej i bardziej kolorowo. Znaczną część kosztów pokryto ze środków zebranych podczas majowego Pikniku Dobrych Uczynków. Dzięki temu udało się wymienić podłogę na korytarzu, zamontowano nowe grzejniki, odnowiono ściany i sufit oraz wymieniono oświetlenie i drzwi do wszystkich pokoi.

Jak w domu

- Teraz możemy śmiało powiedzieć, że warunki są bardzo komfortowe. Zadbaliśmy również o zmiany w pokojach - chodziło o zapewnienie warunków podobnych do tych w domu. I tak: są nowe łóżka, szafy i szafki nocne, lampy, a także zasłony, koce, poduszki, dywany i półki - wylicza A. Krawczyk. 
Jak się dowiedzieliśmy, dzieci były pod ogromnym wrażeniem! A to chyba najlepszy dowód na to, że kolorowa metamorfoza zdała egzamin. Efekty możecie podziwiać w  galerii na naszym profili na Facebooku. Gratulujemy!

Udostępnij