Ruszył „Profesjonalny system wspomagania szkół z województwa lubuskiego” - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do wzięcia udziału w Projekcie „Profesjonalny system wspomagania szkół z województwa lubuskiego” realizowanym w ramach projektu konkursowego Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.

Przedsięwzięcie jest adresowane do dyrektorów, wicedyrektorów szkół, kierowników zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic szkolnych. Celem projektu jest podniesienia kompetencji kadry kierowniczej szkół/przedszkoli/placówek w zakresie kompetencji kluczowych uczniów, niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia a także wdrożenia kompleksowego systemu wspomagania placówki.

Projekt obejmie wsparciem 176 dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic szkolnych z szkół/ przedszkoli/ placówek z terenu  województwa opolskiego, w tym min. 88 osób (min. 50%) pracujących na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

W ramach Projektu realizowane jest 72 – godzinne szkolenie, które zapewnia kompleksowe przygotowanie dyrektorów szkół (szkolenia, doradztwo, sieci współpracy) do realizacji procesowego wspomagania szkół w obszarach związanych z kształceniem kompetencji kluczowych uczniów.

W związku z trudnościami w rekrutacji wymaganej liczby uczestników oraz o powodzenie realizacji w województwie opolskim Projektu, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszych działań rekrutacyjnych nas jako Partnera Beneficjenta Projektu, działań.

Prosimy zatem o pomoc w upowszechnieniu informacji o Projekcie na stronie internetowej Państwa instytucji oraz przesłanie niniejszego zaproszenia do placówek oświatowych.

Termin realizacji szkoleń jest bardzo krótki i obejmuje okres od stycznia do kwietnia 2019 r.

 

W załącznikach materiały informacyjne o projekcie:

Strona projektu:

http://wspomaganielubuskie.pl/

Dokumenty rekrutacyjne

http://wspomaganielubuskie.pl/do-pobrania/

Regulamin projektu

http://wspomaganielubuskie.pl/do-pobrania/

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt z Panią Agnieszką Komudą  –Koordynator Projektu

tel. 517 467 129, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij