Słubicki szpital z dwiema nowoczesnymi karetkami - Powiat Słubicki

- Jeśli te pojazdy przyczynią się do uratowania choć jednego życia, to będzie znaczyło, że warto było - mówił dziś starosta Leszek Bajon, podczas przekazania słubickiemu szpitalowi dwóch nowoczesnych karetek.

Oba ambulanse zostały zakupione dzięki dofinansowaniu gminy Słubice (350 tys. zł) oraz gminy Rzepin (250 tys. zł). Wkład własny szpitala to ponad 245 tys. zł.
Ratownicy otrzymali kluczyki do pojazdów od burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa. A oba ambulanse poświęcił ks. kan. Henryk Wojnar.
Jak przyznają sami ratownicy, nowe karetki mają wiele możliwości, a praca z nowym sprzętem ratującym życie daje im wiele satysfakcji. Nic dziwnego: karetki wyposażone są w defibrylator, ssak, pulsoksymetr, nosze z mnóstwem możliwości ustawień, a także krzesełko transportowe z systemem płozowym (które z powodzeniem wypróbował burmistrz Słubic), deskę ortopedyczną oraz plecak i torbę reanimacyjną.
- Teraz mieszkańcy powiatu oraz pacjenci szpitala mogą czuć się nie tylko bezpieczniej, ale również komfortowo - podkreśla p.o. prezesa zarządu szpitala Maciej Pawliński. Oglądając od środka oba pojazdy trudno się z tym nie zgodzić.

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.