Sukces Powiatowej Rady Seniorów! W torzymskim szpitalu powstanie Oddział Geriatrii! - Powiat Słubicki

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, jak członkowie Powiatowej Rady Seniorów postanowili zawalczyć o utworzenie w torzymskim szpitalu Oddziału Geriatrii.
Przypomnijmy: w czerwcu przewodnicząca Rady Barbara Kwiatkowska, wykonując postanowienia Rady, wystosowała pisma w sprawie utworzenia w torzymskiej lecznicy Oddziału Geriatrii. Ich adresatami byli: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz dyrektor lubuskiego NFZ Piotr Bromber.

Pisma, apele, rozmowy...

Pani Barbara przekazała również dokumenty w tej sprawie radnej wojewódzkiej, a jednocześnie członkowi Powiatowej Rady Seniora Grażynie Dereń, by ta przedstawiła je podczas sesji sejmiku.
- Nam, seniorom, potrzebna jest kompleksowa opieka, w jednym miejscu, w dodatku blisko naszego powiatu. Apel seniorów o godną, kompleksową usługę geriatryczną został przedstawiony wszystkim lubuskim organizacjom senioralnym, czego dowodem są listy podpisów. Wierzymy, że doczekamy się pozytywnego finału tej sprawy, a co za tym idzie - godnej nas, emerytów, opieki geriatrycznej – mówiła nam wtedy pani Barbara.
5 września Rada ponownie zwraca się do pani marszałek i członków zarządu województwa.
- Wierzymy, że doczekamy się pozytywnego finału i oraz godnej nas, emerytów, opieki geriatrycznej. Ufamy, iż nasz wniosek uzyska państwa uznanie i zapisany zostanie w budżecie województwa na 2019 rok – czytamy w piśmie.

Jak widać, było warto!

23 listopada do Powiatowej Rady Seniorów przychodzi odpowiedź. Wynika z niej , że w przyszłorocznym budżecie województwa zaplanowano dotację celową w wysokości 2 mln zł na dofinansowanie modernizacji i wyposażenia jednego z obiektów szpitala na potrzeby utworzenia…Ośrodka Geriatrii!
- To wspaniała wiadomość. I cieszę że się, że Powiatowa Rada Seniorów miała swój wkład w ten sukces – nie kryje radości szefowa Rady Barbara Kwiatkowska, która deklaruje dalszą pomoc przy tworzeniu nowego oddziału szpitalnego. W imieniu starosty gratulujemy wszystkim członkom Rady!