Co słychać w słubickiej bibliotece? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Warsztaty muzyczne, spotkanie ze znaną pisarką, kolejna odsłona Kulinarnych Czwartków oraz... wizyta Św. Mikołaja! 
W słubickiej bibliotece jak zwykle dzieje się sporo. Sami zobaczcie!

- 20 listopada w oddziale dziecięcym rozgościły się instrumenty perkusyjne: bębny, shakery, dzwonki, zaklinacze deszczu i wiele innych, niezwykle tajemniczych przedmiotów. A wszystko to dzięki Kamilowi Karmelicie, słubiczaninowi, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, który przygotował wspaniałe warsztaty perkusyjne. Uczestniczyły w nich dzieci ze słubickich przedszkoli oraz dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach.

- Kilka dni później oddział dla dzieci gościł Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatkę wielu prestiżowych konkursów literackich. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wlkp.

- Głównym tematem grudniowych Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 6 grudnia w oddziale dla dorosłych, były świąteczne potrawy. 
A już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków, które odbędzie się 10 stycznia o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie „Ciasto francuskie w roli głównej”.

- Dzień później teatr Tak z Krakowa zabrał dzieci oraz dorosłych w niezwykłą podróż w poszukiwaniu prawdziwego Mikołaja. A kiedy Święty już się odnalazł, sprawdzał, czy dzieci potrafią napisać do niego list. Było też wspólne ubieranie choinki i tworzenie długiego łańcucha z dziecięcych rąk. Więcej zdjęć z wydarzeń w bibliotece znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy SłubiceUdostępnij