To projekt, który likwiduje bariery - Powiat Słubicki

- Patrząc na was po prosu serce rośnie - mówił dziś, w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, wicestarosta Robert Włodek. Było to podczas podsumowania projektu o nazwie "Transgraniczne spotkania dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra – Szprewa”.

W jego ramach osoby niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach (młodzież) oraz z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie (osoby dorosłe) przez cały miesiąc integrowały się poprzez udział w warsztatach kulinarnych, teatralnych czy ceramicznych. A to wszystko wspólnie z uczniami ze szkoły specjalnej w Fürstenwalde. Efekty tych warsztatów można było podziwiać podczas dzisiejszego podsumowania.
- Nigdy nie uczestniczyliśmy w podobnym projekcie. To dla nas nowe, niezwykle interesujące doświadczenie - nie kryli radości nauczyciele i uczniowie szkoły zza Odry.
- Fantastyczne w tym projekcie jest to, że łączył on naukę z zabawą - podkreślał wicestarosta, który zapowiedział realizację podobnych przedsięwzięć w przyszłości.
- To kolejny etap przełamujący bariery. Dzięki temu projektowi nasi niepełnosprawni mogą się poznać, a przede wszystkim otworzyć na świat - dodaje koordynator projektu Łukasz Kaczmarek.
O tym, że jest to prawda mogliśmy przekonać się dzisiaj, podziwiając niezwykłą i żywiołową inscenizację, przygotowaną przez uczestników projektu.
Byliśmy naprawdę pod wrażeniem! Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Bez tytulu copy copy copy copy copy copy