W powiecie ruszyły przygotowania do zimy - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Omówienie przygotowania samorządów szczebla gminnego i powiatowych służb do nadchodzącej zimy  - to główny temat posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 4 grudnia pod przewodnictwem starosty Leszka Bajona.

Obecni byli też przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin powiatu oraz zaproszeni goście.

Rozmawiano o zapewnieniu przejezdności dróg powiatowych i gminnych w razie intensywnych opadów śniegu oraz o bezpieczeństwie wielkopowierzchniowych obiektów użyteczności publicznej o płaskiej konstrukcji dachu. Była też mowa o zapobieganiu odmrożeniom u dzieci i młodzieży. Omówiono również działania prewencyjne i informacyjne, związane z zagrożeniami wynikającymi z rozpoczęcia okresu grzewczego.

 - Szczególny akcent położono na zagadnienia związane z udzielaniem pomocy osobom starszym, samotnym i chorym. Omówiono też prowadzenie działań prewencyjnych w stosunku do osób bezdomnych i zapewnienie im schronienia – mówi Józef Kłobuch z Biura Zarządzania Kryzysowego w starostwie.

Przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej ze wszystkich gmin powiatu potwierdzili, że są w stałym kontakcie z policją, strażą pożarną i sołtysami, w celu wymiany informacji dotyczących osób bezdomnych oraz potrzebujących pomocy. Wszystkie osoby, które wyraziły na to zgodę, skierowano do schronisk, przyznano jednak, że niektórzy wybierają  na nocleg klatki schodowe. Ponadto omówiono również przygotowanie do akcji lodołamania na rzece Odrze, by podczas zimy zapobiec powodzi.  

Udostępnij