Do Górzycy znów zleciały się anioły - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Powszechnie wiadomo, że anioły mieszkają w niebie. Ale raz do roku jest taki czas, kiedy sfruwają do Górzycy. To po to, by wziąć udział w swoim festiwalu, którego dwunasta edycja właśnie się rozpoczęła. 


Pierwszy dzień Festiwalu Aniołów należał do najmłodszych. Było świątecznie, biało i oczywiście jak w niebie! Małe anioły śpiewały solo lub w grupach. Było o Mikołajach, choinkach, zbliżającej się Gwiazdce... 
Fantastycznie przebrane maluchy swoimi występami zachwyciły publiczność, wśród której znaleźli się m.in. starosta Leszek Bajon, jego zastępca Robert Włodek oraz wójt Górzycy Robert Stolarski wraz z wicewójtem Anną Kwiek - Judycką. Anielskie widowisko oklaskiwała także Monika Karasińska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach i powiatowa radna.
Goście festiwalu wręczyli nagrody za udział w anielskich konkursach plastyczno - technicznych. Trzeba przyznać, że było co nagradzać: anioły na rysunkach, anioły z masy solnej, anioły z papieru, anioły z drewna... Pomysłowość małych artystów nie miała granic! Górzyckie anioły czeka za to jeszcze jedna nagroda - po południu dołączy do nich sam święty Mikołaj!
Drugi dzień festiwalu już pojutrze. W piątek wystąpią starsze dzieci, młodzież oraz dorośli. Mamy nadzieję, że dorównają dzisiejszym aniołom, bo te podniosły poprzeczkę prawie aż... do nieba!

Dziękujemy Małgorzacie Gniewczyńskiej, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy, za zaproszenie!

Więcej zdjęć z pierwszego dnia festiwalu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij