W nową kadencję z nowoczesnością! - Powiat Słubicki

Na pewno zauważyliście, że podczas piątkowej, pierwszej sesji Rady Powiatu tej kadencji, radni mieli przed sobą nowoczesne tablety w praktycznych futerałach. Zakupiono także nowe mikrofony bezprzewodowe.
Było to konieczne, aby zadziałało bez zarzutu nowe oprogramowanie służące do obsługi Rady Powiatu.

Czym jest ów system?

Już wyjaśniamy: eSesja to nowoczesny program umożliwiający całkowitą eliminację dokumentów w formie papierowej na rzecz elektronicznej dystrybucji, przy pomocy aplikacji stworzonej specjalnie dla radnych.
System pozwala na proste i intuicyjne głosowanie przy użyciu laptopów, tabletów czy smartfonów. I tak, po wywołaniu głosowania przez operatora, na ekranach urządzeń pojawiają się duże i czytelne przyciski umożliwiające oddanie głosu.
eSesja porządkuje przebieg dyskusji na sesjach oraz posiedzeniach komisji Rady.
To jednak nie wszystko: każdy z radnych, a także inne uprawnione osoby, mogą zgłosić chęć wypowiedzi za pomocą swojego urządzenia elektronicznego, w aktualnie omawianym na posiedzeniu temacie.
-Zauważyłem, że radni dość szybko przyswoili sobie funkcje tego systemu. I nic dziwnego: eSesja usprawni zarówno ich pracę, jak i pracowników Biura Rady – mówi starosta Leszek Bajon.

Sesja na Waszych ekranach

To nie jedyna nowinka techniczna, jaka od tej pory będzie gościć podczas sesji Rady Powiatu. Jako, że począwszy od tej kadencji każda sesja musi być nagrywana i transmitowana, powiat słubicki zawarł w tej sprawie umowę z telewizją HTS. Dzięki temu pierwszą sesję tej kadencji mogliście oglądać na żywo.
Przypominamy, że kolejne posiedzenia (a także nagrania archiwalne) będzie można obejrzeć tutaj: