Patriotycznie i... wojskowo: jak obchodzono święto niepodległości w Specjalnym Ośrodku? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Uroczysty apel, koncert pieśni patriotycznych, a także rozstrzygnięcie konkursu literacko- historyczno – plastycznego „Historia Niepodległej Polski w Obrazach” oraz recytatorskie zmagania w ramach konkursu „Patriotyzm w wierszach zaklęty - recytowanie dla niepodległej”. Tak świętowano 100. rocznicę odzyskania niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach. 


To jednak nie wszystko. - Sporą niespodziankę sprawili uczniom żołnierze 5. Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy – mówią w Ośrodku. Największą furorę zrobił wykrywacz metalu oraz… robot, który wręczał nagrody za udział w konkursie recytatorskim.
Nie mogło zabraknąć włączenia się w ogólnopolską inicjatywę bicia „Rekordu dla Niepodległej” - odśpiewano hymn (wszystkie cztery zwrotki!) i przygotowano kartkę okolicznościową dla Polski, z okazji jej jubileuszu. Jesteśmy pod wrażeniem! Dziękujemy za przesłane zdjęcia, które znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij