Młodzi pobiegli dla niepodległej - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Nieważne, kto będzie pierwszy! Ważne, że bierzemy udział w tym fajnym biegu! Biegniemy, by pokazać, że żyjemy w wolnej Polsce - tłumaczyły nam słubickie przedszkolaki, które wzięły udział w dzisiejszych Narodowych Ulicznych Biegów Niepodległości.


Ta biegowa impreza, która co roku przyciąga setki młodych biegaczy, organizowana jest w przededniu święta niepodległości. By uczcić tę ważną rocznicę (która w tym roku ma wyjątkowy charakter), biegają przedszkolaki i uczniowie szkół z terenu całego powiatu, ale nie tylko. W tym roku nie zabrakło także zawodników z Sulęcina czy Frankfurtu nad Odrą. 
- Przygotowano 20 biegów dla osób w różnym wieku. Dla jedenastu najlepszych biegaczy w każdej kategorii są pamiątkowe medale, a pierwsze trzy miejsca nagrodzone będą pucharami - mówił nam Ryszard Chustecki, prezes Lubuskiego Klubu Sportowego "Lubusz" Słubice, który był głównym organizatorem biegów. 
Jego partnerami zaś zostali: powiat słubicki, gmina Słubice (którą reprezentował burmistrz elekt Mariusz Olejniczak) oraz Urząd Marszałkowski. 
- To jedno z bardziej udanych wydarzeń, jakie zorganizowano w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości – zauważył podczas otwarcia biegów jeden z ich organizatorów starosta Marcin Jabłoński, który dał również sygnał do startu w biegu przedszkolaków. 
Wszystkim młodym sprinterom, którzy pobiegli dla niepodległej, gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij