W Collegium Polonicum rozpoczął się kolejny rok studencki - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 - Jest to setny rok w dziejach poznańskiej uczelni, licząc od roku 1919, kiedy rozpoczęła działalność Wszechnica Piastowska, która rok później przyjęła nazwę Uniwersytetu Poznańskiego - przypomniał w piątek, podczas inauguracji roku akademickiego w Collegium Polonicum w Słubicach, prorektor prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas 
Głos zabrała także: prof. dr Julia von Blumenthal, nowa prezydent uniwersytetu Viadrina.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta Marcin Jabłoński, którego reprezentował jego zastępca Leopold Owsiak, burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Olejniczak. Nie zabrakło także przedstawicieli uczelni wyższych z obu stron Odry.
Po immatrykulacji studentów I roku przyszła pora na wykład inauguracyjny ("Zagrożenia dla demokratycznych standardów we współczesnej Europie”), który wygłosiła prodziekan WNPiD prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg. Nie mogło zabraknąć odśpiewania pieśni Gaudeamus.
W imieniu starosty wszystkim studentom życzymy doskonałych wyników w nauce, a uczelnianej kadrze dumy z absolwentów.

Udostępnij